Jak łatwo anulować zamówienie na Vinted, jeśli jesteś kupującym lub sprzedającym [2023]

Czy żałowałeś zakupu lub sprzedaży w aplikacji Vinted? Dowiedz się, jak w prosty sposób anulować zamówienie na Vinted i co oznacza dla Ciebie anulowanie zamówienia, niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, zwykłym sprzedawcą czy sprzedawcą Pro.

Autor artykułu: Olalla Mellado Redaktor i menedżer popularnych treści cyfrowych.
jak anulowac zamowienie w vinted

Jeśli chodzi o anulowanie zamówienia na Vinted, możemy to zrobić niezależnie od tego, czy jesteśmy sprzedawcami, czy klientami, ale zawsze we właściwy sposób, przestrzegając zasad platformy Vinted.

Jak anulować zamówienie na Vinted, jeśli jesteś kupującym

Powinieneś wiedzieć, że możesz anulować zakup w Vinted tylko wtedy, gdy zamówienie nie zostało jeszcze wysłane. W przypadku, gdy został wysłany przez klienta, możesz poczekać, aż dotrze do punktu odbioru i nie iść po niego, w ten sposób wróci do sprzedawcy, a on przekaże Ci pieniądze.

Ale jeśli chcesz wiedzieć, jak anulować zakup w Vinted jako klient, zanim sprzedawca go wyśle, wyjaśnię, jak to zrobić w bardzo prosty sposób. Wykonaj następujące kroki:

- Uzyskaj dostęp do czatu ze sprzedawcą, u którego złożyłeś zamówienie.
- Kliknij na i otoczony okręgiem, który zobaczysz w prawym górnym rogu.
- Kliknij Anuluj zamówienie.
- Podaj powód, a jeśli nie możesz go znaleźć, wybierz inny, aby go dodać.
- Gotowe!

Jak anulować zamówienie na Vinted, jeśli sprzedawca

Jeśli chcesz anulować wyprzedaż na Vinted, niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym sprzedawcą, czy sprzedawcą Pro, oto jak to zrobić.

Ile razy zdarzyło nam się, że wystawialiśmy odzież na sprzedaż w Vinted i zgubiliśmy ją w naszym „magazynie” odzieży na sprzedaż? A może znaleźliśmy tarę, która nie została podana w opisie, że jeśli nie powiemy klientce, że będzie chciała zwrócić ubranie, a następnie zostaniemy poproszeni o anulowanie, a może pomyliliśmy się z rozmiarem i był inny, możemy nie mieć czasu, aby zabrać go do biura wysyłkowego... Wszystkie te zbiegi okoliczności prowadzą nas do konieczności anulowania sprzedaży.

Uwaga! Powinieneś wiedzieć, że będziesz mógł anulować zamówienie tylko wtedy, gdy nie wysłałeś jeszcze paczki. W przypadku, gdy nie chcesz sprzedawać odzieży po jej wysłaniu, możesz poprosić klienta, aby nie odbierał zamówienia, a w ten sposób zamówienie wróci do Ciebie, a pieniądze zostaną zwrócone klientowi.

Aby anulować sprzedaż w Vinted samodzielnie jako sprzedawca, jeśli nie robisz tego po raz pierwszy, otrzymasz automatyczną negatywną ocenę Vinted na liście ocen użytkowników. Musisz wykonać następujące kroki:

- kliknij na informację i, którą znajdziesz w prawym górnym rogu czatu z klientem.
- Kliknij „Anuluj zamówienie”, dodając „Inne” jako powód i możesz napisać tekst, który najlepiej opisuje Twoją sytuację.

Jeśli samodzielnie anulujesz zamówienie jako sprzedawca i otrzymasz negatywną automatyczną opinię od Vinted, możesz poprosić klienta o edycję tej opinii, umieszczając dobrą. Wręcz przeciwnie, możesz poprosić klienta o anulowanie zamówienia, aby nie otrzymać negatywnej opinii. Pamiętaj więc, aby podziękować klientowi, ponieważ dobre relacje sprawią, że będziesz otrzymywać od niego w przyszłości sprzedaż.

Jeśli anulujesz zamówienie w Vinted...

Powinieneś wiedzieć, że jeśli jako sprzedawca pozwolisz sobie na upływ czasu i nie wyślesz zamówienia, otrzymasz negatywną ocenę na swoim koncie, co doprowadzi do utraty prestiżu przed przyszłymi nowymi nabywcami.

Jeśli porozmawiasz z klientem, będzie on mógł edytować automatyczną ocenę, informując go o swoim problemie, abyś nie uzyskał tego wyniku w swoich ocenach.

Sprzedawcy Vinted Pro nigdy nie mogą anulować zamówienia złożonego przez klienta. Muszą sprzedać produkt klientowi i dokonać wygodnego zwrotu i zwrotu pieniędzy, jeśli klient nie zgadza się z otrzymanym produktem.

Mam nadzieję, że już wiesz, jak jak anulować zamówienie w Vinted i znacznie łatwiej będzie Ci zarządzać zamówieniami, niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedawcą Vinted.