Ochrona kupujących w Vinted Jak to działa? [Uzyskaj odszkodowanie]

Kupuj bezpiecznie z Vinted! Dzięki ochronie kupującego i odszkodowaniu Vinted kupowanie jest znacznie bezpieczniejsze i gwarantuje uzyskanie produktu bez szkody dla domu.

Autor artykułu: Olalla Mellado Redaktor i menedżer popularnych treści cyfrowych.
ochrona kupujacych vinted

Kiedy dokonujemy zakupu w Vinted, nie dlatego, że są to przedmioty używane, przestajemy chcieć mieć gwarancję, że produkt dotrze w odpowiednim stanie.

Dlatego firma Vinted stworzyła ochronę kupującego, aby zagwarantować kupującym rekompensatę za zamówienia, które nie dotarły prawidłowo z powodu błędu w wybranej firmie spedycyjnej, ale ma to bardzo istotny niuans dla sprzedawców, którzy zobaczymy poniżej.

Jak działa ochrona kupujących Vinted

Odszkodowanie dla kupującego to pieniądze, które Vinted przekazuje kupującemu, jeśli jego zamówienie napotka jakiekolwiek problemy podczas wysyłki. Aby otrzymać odszkodowanie od Vinted, musisz zapłacić ochronę kupującego podczas dokonywania zakupu.

Ochrona kupującego to kwota, którą kupujący płaci przy zakupie i różni się od kosztów wysyłki, kosztuje 0,70 euro plus 5% ceny każdego przedmiotu plus VAT stosuje się do ceny przedmiotu, jeśli sprzedawca nie jest PRO, to znaczy jest to zwykły sprzedawca prywatny.

Jeśli sprzedający jest PRO, to znaczy jest firmą, wtedy te 5% nie jest na produkcie bez zastosowania podatku VAT, który sprzedawca musi zadeklarować samodzielnie.

W sklepach internetowych, w których jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania, takich jak Amazon czy Zara, ta ochrona kupującego jest wliczona w cenę, nie wskazują jej osobno, tak jak robi to Vinted, a to dlatego, że w Vinted każdy użytkownik ustala cenę swojego produktu, a Vinted musi wskazać ten koszt osobno.

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć ochronę kupującego w Vinted, nie można jej usunąć, ponieważ jest ona wymagana przez Vinted do prawidłowego funkcjonowania firm przewozowych.

Zachowaj ostrożność! Jeśli jesteś kupującym, radzę zachować spokój, ponieważ czasami kupujący mogą pomyśleć, że to sprzedawca robi to źle, gdy to firma transportowa straciła zamówienie.

Bądź cierpliwy i rozmawiaj ze sprzedawcą przez cały czas, aby zaktualizować informacje o zamówieniu. W moim przypadku jako sprzedawca zawsze dzwoniłem do firm spedycyjnych, aby sprawdzić ewentualne problemy, informując klienta.

Wszystko ma rozwiązanie, a Vinted to bardzo niezawodna platforma!

Kiedy otrzymasz odszkodowanie Vinteda?

Istnieje kilka typowych przypadków, o których kupujący i sprzedający Vinted powinni wiedzieć:

  1. Sprzedawca niewłaściwie pakuje zamówienie: w przypadku sprzedawców powinni oni wiedzieć, że nie otrzymają rekompensaty ani zwrotem produktu, ani pieniędzmi, jeśli źle zapakowali towar. pakiet i dociera zepsuty. Tak jest w przypadku wazonów, szklanek lub przedmiotów ceramicznych lub szklanych, które firma transportowa może łatwo stłuc, ale zazwyczaj przypisują to temu, że zamówienie nie jest dobrze zapakowane. W takim przypadku, jeśli nie posiadasz jako sprzedawca folii bąbelkowej, a pudełko lepiej nie wysyłać zamówienia, aby nie stracić pieniędzy, które Vinted zwróci klientowi.

  2. Firma spedycyjna traci zamówienie: w przypadku, gdy firma spedycyjna traci pieniądze, charakteryzuje się typowym komunikatem, który ostrzega nas, że zamówienie trwa dłużej niż powinno Klient otrzyma pieniądze z powrotem, a sprzedawca otrzyma odszkodowanie, kwota będzie zależeć od firmy przewozowej, która przetworzyła zamówienie.

    Jeśli firma przewozowa zgubi paczkę, zrekompensuje klientowi maksymalny limit pieniędzy. Limity pieniężne dla każdej firmy przewozowej wynoszą:UPS: 85 euro,Mondial Relay: 25 euro,Chronopost: 33 euro,Post biuro: 20 euro,DPD: 520 euro,DHL Parcel: 20 euro,Homerr: 20 euro iRelais Colis: 25 euro.

    W przypadku innych firm, takich jakColissimo, Correos International lub PostNL cena całego pakietu zostanie zwrócona sprzedawcy.

    Jeśli sprzedawca wyśle ​​towar za pośrednictwem innej firmy przewozowej niż Vinted (czyli dokonuje spersonalizowanej przesyłki), to sprzedawca będzie odpowiedzialny za utratę zamówienia i nie otrzyma pieniędzy, jeśli nie zakontraktowane ubezpieczenie przy wysyłaniu produktu, w tym przypadku Vinted, który zwraca klientowi.

  3. Artykuł Ci się nie podoba: jeśli artykuł Ci się nie podoba, możesz anulować zamówienie tylko wtedy, gdy kupiłeś je od sprzedawcy PRO innego niż osoba fizyczna. Jeśli sprzedającym jest PRO (profesjonalista), możesz anulować zamówienie i zażądać zwrotu pieniędzy.

  4. Nie odpowiada opisowi: jeśli produkt dotrze do Ciebie i którakolwiek z cech nie pasuje do opisu produktu, klient anuluje zamówienie, a następnie pieniądze wrócą do klienta ale sprzedawcy nie dostaniesz pieniędzy. Jest to środek stworzony specjalnie do oszustw, gdy sprzedawcy nie są prawdomówni w swoich reklamach produktów.

Kupujący musi dokonać zwrotu

W przypadku, gdy produkt nie pasuje do opisu lub Ci się nie podoba (gdy sprzedawca jest PRO), zawsze powinieneś przystąpić do zwrotu, osiągając ze sprzedawcą umowę o tym, jak dokonać tego zwrotu./p>

Jednak w tym blogu znajdziesz artykuł o tym, jak dokonywać zwrotów w Vinted, które służą zarówno kupującym, jak i sprzedającym.


Kontynuuj przewijanie, aby przeczytać nowe artykuły na temat Vinted oraz dokonać udanych zakupów i sprzedaży w tej aplikacji, która odniosła sukces w sprzedaży odzieży z drugiej ręki.