Cło SHEIN, jak działają i jak ich uniknąć? [Co powinieneś wiedzieć]

Zamówienie SHEIN zostało zatrzymane w urzędzie celnym! Bardzo irytującym problemem, którego można uniknąć lub zminimalizować, jest utknięcie zamówienia w urzędzie celnym Twojego kraju. Dowiedz się, jak tego uniknąć dzięki informacjom, które znajdziesz w tym artykule.

Autor artykułu: Olalla Mellado Redaktor i menedżer popularnych treści cyfrowych.
shein clo

Podczas składania zamówienia w SHEIN, który jest sklepem internetowym pochodzenia chińskiego i najprawdopodobniej Ty jako klient jesteś spoza tego kraju, Twoje zamówienie musi przejść kontrolę celną.

Jeśli zamówienie SHEIN zostanie zatrzymane w urzędzie celnym, masz problem z koniecznością zapłacenia dodatkowo za zamówienie, więc zamawianie z SHEIN nie będzie już tak tanie, jak myśleliśmy na początku.

W tym artykule chciałem zebrać informacje dla Ciebie, abyś wiedział, jak działają cło SHEIN i jak uniknąć płacenia im, plus wszystkie przydatne informacje, aby ostatecznie rozwiązać ten problem.

Co to jest cło

Cło to usługa świadczona na terminalach międzynarodowych na granicach między krajami, której celem jest kontrola handlu zagranicznego wjeżdżającego do Twojego kraju, pobieranie podatków, zwanych również taryfami, za te towary, których cena przekracza ustalony limit lub nie jest zgodna z jego przepisami, takimi jak brak zawartości zgodnej z fakturą.

Kiedy będę musiał zapłacić CłoSHEIN za zamówienie

W dwóch przypadkach możesz być zmuszony zapłacić SHEIN Cło za swoje zamówienie:

 1. Jeśli zawartość nie zgadza się z fakturą: jeśli Twoje zamówienie zostanie przypadkowo zatrzymane w urzędzie celnym, a jego zawartość nie zgadza się z Twoim dowodem dostawy, możesz zostać ukarany dodatkową opłatą, którą musi uiścić klient. Na przykład, jeśli waga nie zgadza się z wagą podaną na etykiecie. Może się zdarzyć, że SHEIN miał przeoczenie i nie pasuje i w tym przypadku klient jest odpowiedzialny za zapłacenie tej ceny.

  Uwaga! Dla użytkowników w Unii Europejskiej od 1 lipca 2021, jeśli produkty sprzedawane na SHEIN nie zawierają podatku VAT, zostaną one automatycznie zatrzymane przez urząd celny i będziesz musiał zapłacić podatek VAT w swoim kraju na ten produkt i zarządzania tej płatności przez firmę spedycyjną (około 20 euro). SHEIN nie powiedział, czy ich produkty od 1 lipca 2021 roku dla Unii Europejskiej będą zawierały podatek VAT każdego kraju, ale przed dokonaniem zakupów należy to sprawdzić, aby uniknąć zatrzymania zamówienia w urzędzie celnym, bądź ostrożny!

 2. Jeśli cena zamówienia przekroczy limit: w zależności od kraju, w którym przebywasz, minimalna cena zamówienia, za którą musisz zapłacić cło, będzie inna.

  To jest problem, ponieważ minimalne zamówienie SHEIN dla darmowej wysyłki to 29 euro.

  Powinieneś dowiedzieć się, jaka jest wartość, za którą będziesz musiał zapłacić cło w Twoim kraju. Możesz łatwo znaleźć ten limit, przeszukując Internet.

Jeśli będziesz musiał zapłacić cło, otrzymasz wiadomość na swój telefon komórkowy z ostrzeżeniem, że jeśli chcesz otrzymać zamówienie, będziesz musiał zapłacić cło.

Jak uniknąć opłat celnych przy zamówieniu SHEIN?

SHEIN nie ma kontroli celnej w tych krajach i podlega warunkom każdego kraju.

Możesz śledzić swoje zamówienie w swoim systemie śledzenia zamówień SHEIN i będzie to oznaczać, że inspektor celny sprawdza zamówienie, chociaż nie zawsze oznacza to, że będziesz musiał zapłacić cło.

Jednakże, jeśli złożysz zamówienie na SHEIN i chcesz uniknąć płacenia cła, możesz znaleźć kilka rozwiązań:

 1. Zapłać ten podatek: jeśli nie chcesz tracić czasu, możesz wybrać opcję zapłaty podatku celnego. Podatek ten jest procentem od ceny zamówienia, który różni się w zależności od ceny produktu i kraju, z którego dokonujemy zakupu.

 2. Dokonywanie małych zakupów: dokonywanie małych zakupów o cenie niższej niż limit celny, z którym, jeśli ten limit jest mniejszy niż 29 euro, będziemy musieli zapłacić koszty wysyłki w SHEIN.

 3. Spraw, aby SHEIN zapłacił nam cło: SHEIN może zapłacić nam od 50 do 100 procent podatku, który pobierają od nas służby celne. Zachowując dowód opłaty celnej, o którą zostałeś poproszony w związku z zamówieniem, możesz skontaktować się z obsługą SHEIN i wysłać im to zdjęcie z prośbą o zwrot opłaty celnej.

  Możesz skontaktować się z SHEIN w swoim profilu, gdzie jest napisane "Wsparcie". Te pieniądze celne mogą być zwrócone na Twoje konto bankowe lub do portfela SHEIN, będąc do portfela SHEIN najszybszą opcją zwrotu.

Prawdą jest, że czasami SHEIN dzieli Twoje zamówienia na kilka toreb, aby zamówienia nie były sprawdzane przez służby celne.

Jednakże interesujące jest to, że wybierasz opcję, która najbardziej Ci odpowiada, aby rozwiązać problem cło SHEIN i możesz kupić ubrania ekonomicznie.