Vinted Returns Jak dokonać ŁATWEGO ZWROTU?

Z łatwością dowiesz się, jak uzyskać zwrot z Vinted. Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym, zrozumiesz, jak działają zwroty Vinted i w jakich przypadkach możesz, a w jakich nie możesz dokonać zwrotu.

Autor artykułu: Olalla Mellado Redaktor i menedżer popularnych treści cyfrowych.
vinted zwraca

Prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą w świecie online i sprzedaży cyfrowej jest obsługa zwrotów. Jest to trochę uciążliwe zadanie zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Jeśli jesteś kupującym, który chce dokonać zwrotu, to dlatego, że produkt nie spełnia warunków opisu tego samego i dla sprzedawcy jest to dodatkowe zadanie, które jest żmudne, plus sprzedawca traci pieniądze na opakowanie produktu.

Dokonywanie zwrotów w Vinted jest bardzo proste, jeśli wiemy dokładnie jak to zrobić. Na stronie Vinted jest opisane jak możemy to zrobić, ale moim zdaniem te informacje są trochę niechlujne i chcę, aby umieścić pomysły w umyśle jasno, idźmy z tym!

Jak dokonywać zwrotów na Vinted

Wykonując zwrot z Vinted musimy osiągnąć następujące cele:

- Klient zachowuje swoje pieniądze (choć traci koszty wysyłki).
- Sprzedawca zatrzymuje swój produkt i pokrywa koszty przesyłki zwrotnej.

Kiedy mogę dokonać zwrotu w Vinted?

Wyjaśnię Ci, w jakich przypadkach możesz, a w jakich nie możesz dokonać zwrotu w Vinted, które różnią się od przypadków, w których możesz dokonać zwrotu w normalnym sklepie. Ponieważ w normalnym sklepie masz minimalny okres zwrotu 14 dni lub więcej, w którym możesz zwrócić swój produkt, chyba że może on mieć problemy z higieną, takie jak kolczyki lub bielizna.

W przypadku Vinted zwrotu można dokonać tylko wtedy, gdy produkt nie odpowiada opisowi, który został sporządzony w karcie produktu, ale nie tylko wtedy, gdy produkt nam się nie podoba lub rozmiar nam nie odpowiada, jeśli taki rozmiar był opisany w karcie produktu. W przypadku, gdy produkt Ci nie odpowiada, zawsze możesz go odsprzedać ponownie.

Dla sprzedających jest zawsze zalecane, aby dokonać szczegółowego opisu odzieży, z dokładnymi kolorami, wymiary, oznaczenia, nawet jeśli ma rozmiar, ale faktycznie pasuje inny rozmiar. Jest to bardzo ważne, ponieważ później możemy argumentować, dlaczego nie pozwalamy na taki zwrot jako sprzedawcy.

To prawda, że klient może, ale nie musi zwrócić produkt, jeśli chce. Tak samo może on odzyskać swoje pieniądze bez zwrotu produktu.

Sposoby nazwroty z Vinted

Jeśli dokonałeś zakupu w vinted i przedmiot przybył w złym stanie oznacza to, że przedmiot może być uszkodzony lub poplamiony lub nie wygląda w ogóle jak opis, który opisał sprzedawca, możesz dokonać zwrotu.

Jeśli produkt jest podrobiony, nie będziesz musiał zwracać go sprzedawcy, ponieważ Vinted nie ma prawa sprzedawać podróbek. Więc w tym przypadku nie musisz dokonywać zwrotu. Zasadniczo dokonywanie zwrotu jest jak prośba o zwrot pieniędzy, ponieważ produkt nie jest zgodny z opisem, ale bycie dobrym klientem i zgoda na zwrot produktu do sprzedawcy.

Jeśli jesteś klientem, aby zwrócić produkt do sprzedawcy musisz wykonać te czynności w ciągu 48 godzin od odebrania produktu:

- kliknij na "Mam problem" w rozmowie ze sprzedawcą.
- Wyślij mu zdjęcia szczegółów produktu, które nie są w porządku.
- powiedz mu, że chcesz zwrócić produkt do niego.
- i porozmawiać z nim, aby wybrać jeden z tych dwóch sposobów na zwrot produktu:

  1. Zwrot produktu Odkupienie produktu: klient wystawia go na sprzedaż w swojej szafie, a sprzedawca go odkupuje.

  2. Wysyłka zwrotna przez klienta do sprzedawcy: w tym przypadku musisz wejść na stronę Mondial Relay i dokonać wysyłki prosząc o etykietę wysyłkową, w tym przypadku to ty, klient, zapłacisz koszty wysyłki.

    Wtedy będziesz musiał zanieść do Paczkomatu swoją paczkę z naklejoną etykietą (tą, którą pobrałeś ze strony internetowej Mondial Relay, gdzie zapłaciłeś koszty wysyłki, dodając adres sprzedawcy) i zanieść do dowolnego Paczkomatu produkt, który ma być wysłany do klienta. Po dokonaniu wysyłki należy powiadomić sprzedawcę, wysyłając na czat zdjęcie etykiety wysyłkowej, zapakowanego produktu oraz numer śledzenia przesyłki. Masz 5 dni na dokonanie zwrotu.

Jeśli sprzedawca nie chce dokonać zwrotu, prosimy o kontakt z Vinted i wyjaśnij swoją sprawę Vinted i jeśli powiedzą TAK możesz dokonać zwrotu, przejdź przez procedurę poprzez stronę Mondial Relay aby wysłać produkt z powrotem i wyślij im zdjęcia zapakowanego produktu, numer śledzenia i zdjęcie etykiety wysyłki. Jeśli wszystko jest w porządku, Vinted zwróci klientowi pieniądze.

Dokonanie zwrotu na Vinted jest nieco kłopotliwe. Możemy powiedzieć, że w podsumowaniu łatwiej jest zatrzymać produkt i poprosić o zwrot pieniędzy, lub wystawić go na sprzedaż, aby sprzedawca go kupił. Ale przede wszystkim musimy być bardzo pewni przed dokonaniem zakupu, dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem obejrzeć zdjęcia lub zadać niezbędne pytania dotyczące tych cech, które sprzedawca pominął w opisie.

Wielu sprzedawców mówi, że nie ma zwrotów, ale jest to spowodowane polityką Vinted, jeśli produkt nie pasuje do opisu nie będzie wykonalne, czyli, że zwroty są dozwolone w Vinted, nawet jeśli sprzedawca nie chce zwrotów.

Mam nadzieję, że ten artykuł był przydatny i możesz łatwo rozpakować i cieszyć się bezpiecznymi zakupami w tej aplikacji sprzedającej przedmioty i odzież używaną tak udanie, jak to jest Vinted. Polecam kontynuować czytanie wszystkich artykułów na temat sprzedaży z drugiej ręki, które znajdziesz w tym blogu, aby uzyskać największy potencjał do sprzedaży i zarabiać więcej pieniędzy.